Jumpingaccess Events - Start and Results


CSIYH 1* - Vilamoura Atlantic Tour - Week 3 01 to 06 March 2016

YH-19 - 5 Years Table Aagainst the clock ( 238.2.1 )
Final Results

Art FEI: 238.2.1

Table A against the clock

Place

 

Rider

Horse

Nation

Round 1

 

Price

Placed
1 132 Mario PRIETO GAZELLE B
POR
0 61.57 Round 1 200 €
2 60 Sammie Jo COFFIN FOLLYFOOT ARKADIA
GBR
0 65.48 Round 1 160 €
3 203 Antoine HELIE DADA DES BRIMBELLES Z
FRA
0 69.01 Round 1 120 €
4 1 John CRIPPEN A S BOMBAY
GBR
0 70.73 Round 1 80 €
5 161 Michael HUTCHINSON COACH CORNET Z
IRL
0 70.85 Round 1 56 €
6 183 John CRIPPEN GALANT IV
GBR
0 72.49 Round 1 44 €
7 14 Emma STOKER SHARIVA
GBR
0 73.41 Round 1 32 €
8 44 Francisco ROCHA BRIDGE DE RIVERLAND
POR
0 73.55 Round 1 24 €
9 11 Nicole PAVITT NEWTONHILL MONACO
GBR
0 75.2 Round 1 24 €
10 88 Francisco ROCHA LANZAROTE DE MUZE
POR
0 75.75 Round 1 20 €
11 225 Andrey SENIN CARO
UKR
0 76.11 Round 1 20 €
12 156 Noemie GAL BODESTO DES GREZILS
FRA
0 78.13 Round 1 20 €
13 90 Anna DUFF SFS HARRIET
IRL
0 78.32 Round 1 6 €
Not Placed
14 83 Laura MANTEL GOTCHA
GBR
0 78.34 Round 1
15 15 Emma STOKER VIENNA
GBR
0 80.98 Round 1
16 196 Antoine HELIE CENTORINA
FRA
0 81.03 Round 1
17 40 Laura MANTEL NPS ERLEENA
GBR
0 81.12 Round 1
18 25 Emma STOKER COOL CASH
GBR
0 81.94 Round 1
19 49 Rebecca ROE ECLIPSE II
GBR
0 83.06 Round 1
20 239 Juan CORTIGUERA - RUIZ GINJA DO BALDIO
ESP
0 84.68 Round 1
21 113 Philip MCGUANE BELLE DU COURTIL
IRL
0 85.61 Round 1
22 43 Marc BETTINGER LANTOS R
GER
1 86.69 Round 1
23 65 Lisa HALES GENAIRO III VAN DE ZEILHOEK
GBR
1 87.6 Round 1
24 121 Philip MCGUANE GENTLY GERDINE NJ
IRL
1 87.61 Round 1
25 154 Bernardo MOURA KLASALL
POR
1 88.02 Round 1
26 197 Saint-Clair GONÇALVES PASSARINHO NETO CANCASCO
BRA
1 89.99 Round 1
27 89 Sam WALL ALEJANDRO S Z
GBR
3 94.48 Round 1
28 202 Andrea DI SILVESTRO TARTUFFE
ITA
4 67.86 Round 1
29 228 Pascal LEVY LA ROSHEL
ESP
4 72.19 Round 1
30 144 Elena SCARPA INCANTO DI NICOLETTA
ITA
4 73.32 Round 1
31 3 Alexander KUMPS LE MUGUET DE LA FERME DU PARC
BEL
4 74.4 Round 1
32 20 Emilie STAMPFLI QUIDAM VOM ILUM CH
SUI
4 76.82 Round 1
33 22 Luis Silva FERNANDES BAGATELLE DE LA ROQUE
POR
4 76.91 Round 1
34 120 Scarlette NORMAN FLAVIE VAN DE HELLE
GBR
4 77.83 Round 1
35 59 Francisco ROCHA BENTLEY DE JARSAY
POR
4 78.78 Round 1
36 72 Simão Maio REIS BALTO DE LA POMME
POR
4 79.82 Round 1
37 69 Luis Silva FERNANDES BOSTON DE LA ROQUE
POR
4 82.1 Round 1
38 141 Bernardo MOURA GRANADA
POR
4 82.25 Round 1
39 62 Simão Maio REIS ALIBABA DE TIJI Z
POR
4 82.88 Round 1
40 55 Luis Silva FERNANDES BAD BOY DE LA ROQUE
POR
4 83.05 Round 1
41 92 Rebecca ROE GIANNI HC
GBR
4 85.68 Round 1
42 105 Daniel MOSELEY LAWRENCE C
GBR
5 86.17 Round 1
43 200 Antoine HELIE AMAK DES BRIMBELLES Z
FRA
6 93.28 Round 1
44 130 Sam WALL GILANRAM I
GBR
9 102.29 Round 1
45 137 Francois BRICHART FREEDOM DE LONGCHAMPS
BEL
10 92.96 Round 1
46 151 Daniel MOSELEY BERDENN DE KERGANE
GBR
10 109.91 Round 1
47 232 Pascal FATIEN BEAU GOSS
FRA
21 135.58 Round 1
48 206 Bernardo MOURA LARBRYERE
POR
Eliminated Round 1
49 240 Juan CORTIGUERA - RUIZ QUORTI
ESP
Retired Round 1
50 5 Cecilie HATTELAND KILKENNY
NOR
Not Started Round 1
50 76 Simão Maio REIS BALTO DE LA POMME
POR
Not Started Round 1
50 139 Marc BETTINGER CALISTA VII
GER
Not Started Round 1
50 168 Duarte SEABRA BOLERO D' ARMANVILLE
POR
Not Started Round 1