Jumpingaccess Events - Start and Results


CSIYH 1*/CSI2* - Vilamoura Atlantic Tour - Week 2 23 to 28 February 2016

YH-18 - 5 Years Table A against the clock (238.2.1)
Final Results

Art FEI: 238.2.1

Table A against the clock

Place

 

Rider

Horse

Nation

Round 1

 

Price

Placed
1 90 Anna DUFF SFS HARRIET
IRL
0 57.73 Round 1 200 €
2 3 Alexander KUMPS LE MUGUET DE LA FERME DU PARC
BEL
0 60.8 Round 1 160 €
3 1 John CRIPPEN A S BOMBAY
GBR
0 60.81 Round 1 120 €
4 203 Antoine HELIE DADA DES BRIMBELLES Z
FRA
0 61.29 Round 1 80 €
5 120 Scarlette NORMAN FLAVIE VAN DE HELLE
GBR
0 63.31 Round 1 56 €
6 11 Nicole PAVITT NEWTONHILL MONACO
GBR
0 63.98 Round 1 44 €
7 88 Francisco ROCHA LANZAROTE DE MUZE
POR
0 67.58 Round 1 32 €
8 183 John CRIPPEN GALANT IV
GBR
0 67.59 Round 1 24 €
9 108 Philip MCGUANE CSF EYE WONDER
IRL
0 68.22 Round 1 24 €
10 22 Luis Silva FERNANDES BAGATELLE DE LA ROQUE
POR
0 68.42 Round 1 20 €
11 14 Emma STOKER SHARIVA
GBR
0 70.5 Round 1 20 €
12 121 Philip MCGUANE GENTLY GERDINE NJ
IRL
0 70.53 Round 1 20 €
Not Placed
13 24 Hannah MYTILINEOU COSMO
GRE
0 70.75 Round 1
14 92 Rebecca ROE GIANNI HC
GBR
0 70.76 Round 1
15 49 Rebecca ROE ECLIPSE II
GBR
0 71.39 Round 1
16 65 Lisa HALES GENAIRO III VAN DE ZEILHOEK
GBR
0 72.08 Round 1
17 76 Nataliya NASTENKO BINGO
UKR
0 73.49 Round 1
18 200 Antoine HELIE AMAK DES BRIMBELLES Z
FRA
0 74.55 Round 1
19 40 Laura MANTEL NPS ERLEENA
GBR
0 74.62 Round 1
20 44 Francisco ROCHA BRIDGE DE RIVERLAND
POR
0 74.95 Round 1
21 196 Antoine HELIE CENTORINA
FRA
0 75.35 Round 1
22 109 Alex BARR FALCO
GBR
0 76.11 Round 1
23 62 Simão Maio REIS ALIBABA DE TIJI Z
POR
0 76.73 Round 1
24 132 Mario PRIETO GAZELLE B
POR
4 57.1 Round 1
25 105 Daniel MOSELEY LAWRENCE C
GBR
4 58.63 Round 1
26 20 Emilie STAMPFLI QUIDAM VOM ILUM CH
SUI
4 60.27 Round 1
27 72 Simão Maio REIS BALTO DE LA POMME
POR
4 64.3 Round 1
28 12 Hannah MYTILINEOU GIJS
GRE
4 65.83 Round 1
29 15 Emma STOKER VIENNA
GBR
4 66.71 Round 1
30 113 Philip MCGUANE BELLE DU COURTIL
IRL
4 67.81 Round 1
31 136 Darryl WALKER WKD SPICE
IRL
4 69.44 Round 1
32 151 Daniel MOSELEY BERDENN DE KERGANE
GBR
4 71.96 Round 1
33 55 Luis Silva FERNANDES BAD BOY DE LA ROQUE
POR
4 73.12 Round 1
34 89 Sam WALL ALEJANDRO S Z
GBR
4 75.1 Round 1
35 202 Andrea DI SILVESTRO TARTUFFE
ITA
4 75.92 Round 1
36 161 Michael HUTCHINSON COACH CORNET Z
IRL
4 75.99 Round 1
37 197 Saint Claire PASSARINHO CANCASCO
BRA
5 78.27 Round 1
38 59 Francisco ROCHA BENTLEY DE JARSAY
POR
8 65.08 Round 1
39 141 Bernardo MOURA GRANADA
POR
8 68.6 Round 1
40 25 Emma STOKER COOL CASH
GBR
8 72.02 Round 1
41 69 Luis Silva FERNANDES BOSTON DE LA ROQUE
POR
12 91.66 Round 1
42 130 Sam WALL GILANRAM I
GBR
16 78 Round 1
43 156 Noemie GAL BODESTO DES GREZILS
FRA
17 81.64 Round 1
44 60 Sammie Jo COFFIN FOLLYFOOT ARKADIA
GBR
Eliminated Round 1
44 73 Francois BRICHART EPATANT DU COIN
BEL
Eliminated Round 1
44 206 Bernardo MOURA LARBRYERE
POR
Eliminated Round 1
44 678 Andreas BRENNER CURACO
GER
Eliminated Round 1
48 83 Laura MANTEL GOTCHA
GBR
Not Started Round 1
48 154 Bernardo MOURA KLASALL
POR
Not Started Round 1