Jumpingaccess Events - Start and Results


CSIYH 1*/CSI2* - Vilamoura Atlantic Tour - Week 2 23 to 28 February 2016

A24 - 130 Table A against the clock (238.2.1)
Final Results

Art FEI: 238.2.1

Table A against the clock

Place

 

Rider

Horse

Nation

Round 1

 

Price

Placed
1 317 Martin Dinesen NEERGAARD CRIME STAR DE TIJI Z
DEN
0 50.62 Round 1 500 €
2 389 Marc BETTINGER CEDRIC
GER
0 51.7 Round 1 400 €
3 425 Philip MCGUANE D'HAIFA
IRL
0 51.73 Round 1 300 €
4 322 Jillian TERCEIRA AMARULLA
BER
0 54.29 Round 1 200 €
5 686 Titouan SCHUMACHER QUINQUET D'IVRAIE
FRA
0 56.55 Round 1 140 €
6 37 Emma STOKER MISS MONEYPENNY
GBR
0 57.51 Round 1 110 €
7 215 Duarte SEABRA BMC ON TOP
POR
0 58.7 Round 1 80 €
8 505 Manon JOBIN TORTUE DECHAINEE
FRA
0 62.02 Round 1 60 €
9 646 Gonçalo LEITE PERDIGAO ACREDO F
POR
0 62.42 Round 1 60 €
10 546 Andreas BRENNER CASSUN
GER
0 65.22 Round 1 50 €
11 625 Antonio PORTELA CARNEIRO UMEA DE BLONDEL
POR
0 65.39 Round 1 50 €
12 357 Eleri GUY TORS LA LOI
GBR
0 66.57 Round 1 50 €
13 655 Rocío HERNÁNDEZ YANGUAS GLANNOX
ESP
0 69.35 Round 1 10 €
14 638 Nuno Lopes FERREIRA LINDENAU 3
POR
0 70.63 Round 1 10 €
15 353 Hannah MYTILINEOU CALYSTA
GRE
0 70.64 Round 1 10 €
16 600 Georgie CRUMLEY RENKUM MIRANDA
GBR
0 72.74 Round 1 10 €
17 565 Olivier GUILLON UPPYE DE RANCE
FRA
0 73.34 Round 1 10 €
Not Placed
18 492 Luis Silva FERNANDES SNOOPY DE LA ROQUE
POR
0 74.04 Round 1
19 303 Suzy GOLDING HEIDI IV
GBR
0 74.55 Round 1
20 574 Jessica KNOX CESANA
AUS
0 74.8 Round 1
21 628 Timothee ANCIAUME IMAGO
FRA
0 74.88 Round 1
22 713 Marit H. SKOLLERUD ARNO VH SCHEEFKASTEEL Z
NOR
0 76.33 Round 1
23 359 Martin Dinesen NEERGAARD C EST CA
DEN
0 76.43 Round 1
24 671 Miriam GARCIA AMADO CLASSIQUE Z
ESP
0 77.71 Round 1
25 475 Leo LORIMER C DIZZI LIZZY VON DER HELD
GBR
1 78.13 Round 1
26 743 Andrey SENIN DAYLIGHT
UKR
1 79.68 Round 1
27 672 Miriam GARCIA AMADO DEVIL V.D. TO JO PE HOEVE
ESP
1 80.01 Round 1
28 753 Diana VASCONCELLOS OSIRIS DU TORTE
POR
1 80.25 Round 1
29 741 Julia HARGREAVES BLUE RINSE
AUS
1 81.29 Round 1
30 555 Rodrigo SAMPAIO PEIXOTO (NOBREGA DA CO ANIGMA
POR
4 55.08 Round 1
31 648 Francisco Santos CHAROLA LOGAN TLEY
POR
4 66.98 Round 1
32 367 Bryony WARD DISNEY KJ
GBR
4 67.07 Round 1
33 582 Alexander KUMPS IOWA OF THE LOWLANDS
BEL
4 68.51 Round 1
34 330 Sammie Jo COFFIN ARTHUR VAN DE HELLE
GBR
4 68.71 Round 1
35 361 Victor STAMPFLI CLEVERBOY M.E.
SUI
4 69.22 Round 1
36 734 Julien GONIN QOMIC COURCELLE
FRA
4 69.92 Round 1
37 752 Carolina CORNEMILLOT WINTSOR
POR
4 73.23 Round 1
38 566 Olivier GUILLON UNEFLECHE A SAIGUEDE
FRA
4 73.98 Round 1
39 434 Ludovic GAUDIN VICTORIA DE LA SOURCE
FRA
4 74.46 Round 1
40 612 Mia SKREDE EUFADIS L
NOR
4 74.61 Round 1
41 757 Celine SCHOONBROODT- DE AZEVEDO UNE ELITE D'AVRIL
BEL
4 74.8 Round 1
42 585 Mario PRIETO D POMME DO PARISOL
POR
4 75.31 Round 1
43 550 Paul BARKER TOLKIEN
GBR
4 75.55 Round 1
44 488 Kim VAN DECRAEN HHS FLO
BEL
4 76.41 Round 1
45 586 Laura MANTEL MEDIA MAN
GBR
4 77.73 Round 1
46 619 Marta Alegria COUTO MEDEE DE LESSAC
POR
5 78.87 Round 1
46 687 Morgan BORDAT FINLEY
FRA
5 78.87 Round 1
48 473 Manon JOBIN VALEO DES AULNES
FRA
5 79.11 Round 1
49 444 Marc BETTINGER UMBRELLA BRIMBELLES
GER
5 81.64 Round 1
50 510 Michael HUTCHINSON IVOR PLEASURE
IRL
6 83.91 Round 1
51 524 Mario Wilson FERNANDES KANNAN KOPF
POR
6 85.47 Round 1
52 300 Martin Dinesen NEERGAARD CASILLAS
DEN
8 76.86 Round 1
53 514 Noemie GAL CHACCO STAR LG
FRA
8 76.93 Round 1
54 561 Brice BOULLET TOTEM D'OR
FRA
8 77.78 Round 1
55 480 Maja BURNELL DARLING DE LA MARCHETTE Z
GBR
8 92.21 Round 1
56 386 Jillian TERCEIRA ESCALADA
BER
9 80.46 Round 1
57 397 Axel VAN COLEN URQUIDO DU HAMEL
FRA
9 81.23 Round 1
58 616 Duarte SEABRA AXELLE M Z
POR
13 78.03 Round 1
59 652 Gonçalo ESTEVES TORNEDO DINGESHOF Z
POR
13 95.23 Round 1
60 722 Gustavo Costa FERNANDES CASTILLES DES ROSIERS Z
POR
14 82.51 Round 1
61 620 Joel MENDES QUINOLINE
POR
19 86.72 Round 1
62 637 Fernando GUINATO NETO GAZELLE VH GEHUCHT
BRA
21 78.79 Round 1
63 430 Francisco ROCHA CASPAR CB
POR
21 79.33 Round 1
64 454 Nando DE MIRANDA STALLABA
BRA
Eliminated Round 1
64 484 Sophie COWLEY HEFFO TEMPLEBOY
GBR
Eliminated Round 1
64 579 Alexandra MARTEL CSARYA DE FUYSSIEUX
FRA
Eliminated Round 1
67 466 Sameh EL DAHAN CHIQUITO Z
EGY
Retired Round 1
67 656 Carmen HERNÁNDEZ YANGUAS ETERNITY
ESP
Retired Round 1