Jumpingaccess Events - Start and Results


CSIYH 1*/CSI2* - Vilamoura Atlantic Tour - Week 2 23 to 28 February 2016

YH-10 - 5 Years Table A against the clock(238.2.1)
Final Results

Art FEI: 238.2.1

Table A against the clock

Place

 

Rider

Horse

Nation

Round 1

 

Price

Placed
1 60 Sammie Jo COFFIN FOLLYFOOT ARKADIA
GBR
0 58.4 Round 1 200 €
2 203 Antoine HELIE DADA DES BRIMBELLES Z
FRA
0 60.42 Round 1 160 €
3 1 John CRIPPEN A S BOMBAY
GBR
0 63.06 Round 1 120 €
4 202 Andrea DI SILVESTRO TARTUFFE
ITA
0 63.42 Round 1 80 €
5 20 Emilie STAMPFLI QUIDAM VOM ILUM CH
SUI
0 63.73 Round 1 56 €
6 90 Anna DUFF SFS HARRIET
IRL
0 64.14 Round 1 44 €
7 144 Elena SCARPA INCANTO DI NICOLETTA
ITA
0 65.86 Round 1 32 €
8 55 Luis Silva FERNANDES BAD BOY DE LA ROQUE
POR
0 67.57 Round 1 24 €
9 11 Nicole PAVITT NEWTONHILL MONACO
GBR
0 68.51 Round 1 24 €
10 120 Scarlette NORMAN FLAVIE VAN DE HELLE
GBR
0 68.98 Round 1 20 €
11 108 Philip MCGUANE CSF EYE WONDER
IRL
0 69.01 Round 1 20 €
12 14 Emma STOKER SHARIVA
GBR
0 70.09 Round 1 20 €
Not Placed
13 15 Emma STOKER VIENNA
GBR
0 70.61 Round 1
14 22 Luis Silva FERNANDES BAGATELLE DE LA ROQUE
POR
0 70.95 Round 1
15 151 Daniel MOSELEY BERDENN DE KERGANE
GBR
0 73.56 Round 1
16 59 Francisco ROCHA BENTLEY DE JARSAY
POR
0 74.93 Round 1
17 40 Laura MANTEL NPS ERLEENA
GBR
0 75.12 Round 1
18 183 John CRIPPEN GALANT IV
GBR
0 75.58 Round 1
19 89 Sam WALL ALEJANDRO S Z
GBR
0 75.71 Round 1
20 113 Philip MCGUANE BELLE DU COURTIL
IRL
0 76.1 Round 1
21 200 Antoine HELIE AMAK DES BRIMBELLES Z
FRA
0 76.69 Round 1
22 76 Nataliya NASTENKO BINGO
UKR
0 77.58 Round 1
23 196 Antoine HELIE CENTORINA
FRA
0 77.75 Round 1
24 136 Darryl WALKER WKD SPICE
IRL
1 78.42 Round 1
25 65 Lisa HALES GENAIRO III VAN DE ZEILHOEK
GBR
1 79.34 Round 1
26 168 Duarte SEABRA BOLERO D' ARMANVILLE
POR
1 80.25 Round 1
27 154 Bernardo MOURA KLASALL
POR
2 83.89 Round 1
28 161 Michael HUTCHINSON COACH CORNET Z
IRL
3 86.79 Round 1
29 105 Daniel MOSELEY LAWRENCE C
GBR
4 66.77 Round 1
30 83 Laura MANTEL GOTCHA
GBR
4 67.5 Round 1
31 3 Alexander KUMPS LE MUGUET DE LA FERME DU PARC
BEL
4 70.89 Round 1
32 25 Emma STOKER COOL CASH
GBR
4 72.61 Round 1
33 137 Francois BRICHART FREEDOM DE LONGCHAMPS
BEL
4 74.65 Round 1
34 141 Bernardo MOURA GRANADA
POR
4 76.04 Round 1
35 72 Simão Maio REIS BALTO DE LA POMME
POR
4 76.37 Round 1
36 69 Luis Silva FERNANDES BOSTON DE LA ROQUE
POR
4 76.39 Round 1
37 12 Hannah MYTILINEOU GIJS
GRE
4 77.37 Round 1
38 121 Philip MCGUANE GENTLY GERDINE NJ
IRL
5 78.13 Round 1
39 62 Simão Maio REIS ALIBABA DE TIJI Z
POR
5 80.74 Round 1
40 49 Rebecca ROE ECLIPSE II
GBR
5 81.59 Round 1
41 44 Francisco ROCHA BRIDGE DE RIVERLAND
POR
7 89.43 Round 1
42 92 Rebecca ROE GIANNI HC
GBR
8 58.96 Round 1
43 132 Mario PRIETO GAZELLE B
POR
13 78.4 Round 1
44 5 Cecilie HATTELAND KILKENNY
NOR
13 81.99 Round 1
45 70 Francisco ROCHA COLLEAGUE SR
POR
16 108.88 Round 1
46 206 Bernardo MOURA LARBRYERE
POR
16 123.36 Round 1
47 130 Scarlette NORMAN GILANRAM I
GBR
22 84.5 Round 1
48 43 Marc BETTINGER LANTOS R
GER
Eliminated Round 1
49 197 Luiz Felipe DE AZEVEDO FILHO CANCASCO
BRA
Not Started Round 1