Jumpingaccess Events - Start and Results


CSIYH 1*/CSI2* - Vilamoura Atlantic Tour - Week 1 16 to 21 February 2016

YH-03 - 7 Years Table A against the clock (238.2.1)
Final Results

Art FEI: 238.2.1

Table A against the clock

Place

 

Rider

Horse

Nation

Round 1

 

Price

Placed
1 104 Axel VAN COLEN VESTALE DE MAZURE
FRA
0 59.85 Round 1 475 €
2 140 Mario Wilson FERNANDES JOLY COEUR VAN HET KRIEKENHOF
POR
0 60.82 Round 1 380 €
3 47 Eoin MCMAHON TAORMINA
IRL
0 61.01 Round 1 285 €
4 150 Mario Wilson FERNANDES JASPER VAN'T GESTELHOF
POR
0 63.18 Round 1 190 €
5 131 Philip MCGUANE GERONA
IRL
0 63.62 Round 1 133 €
6 111 Axel VAN COLEN CHERISMA Z
FRA
0 64.31 Round 1 104.5 €
7 58 Axel VAN COLEN VIVA D'OLBICHE
FRA
0 64.63 Round 1 76 €
8 153 Daniel MOSELEY ESCAPADO S
GBR
0 65.87 Round 1 57 €
9 138 Francois BRICHART CHAVAT VD COQUELLE Z
BEL
0 67.43 Round 1 57 €
10 45 Emma STOKER SHELBY 12
GBR
0 68.97 Round 1 47.5 €
11 35 Luis Sabino GONÇALVES TWIX V OVERIS Z
POR
0 69.27 Round 1 47.5 €
12 124 Francisco Santos CHAROLA CASANOVA Z
POR
0 69.53 Round 1 47.5 €
Not Placed
13 167 Ricardo GIL SANTOS ECXOTIC
POR
0 70.05 Round 1
14 6 Sophie FAWCETT WINNING GOOD
GBR
0 70.43 Round 1
15 41 Rikke ANDERSEN TOFTEGAARDENS LUNA
DEN
0 70.51 Round 1
16 148 Elena SCARPA STARDUST
ITA
0 71.1 Round 1
17 134 Francisco Santos CHAROLA ELVIS DO POCINHO
POR
0 74.53 Round 1
18 67 Marta BOTTANELLI VESTHIGO Z
ITA
0 75.07 Round 1
19 114 Nando DE MIRANDA CZARINA JMEN
BRA
0 75.59 Round 1
20 160 Marc BETTINGER DOLAR GIRL
GER
0 75.94 Round 1
21 78 Luis Silva FERNANDES JE T ADORE VAN T RUYTERSHOF
POR
0 75.95 Round 1
22 68 Danielle FARNSWORTH CELENNIO UK
GBR
0 76.16 Round 1
23 75 Emma STOKER DIEG'EAU DE VILLEE
GBR
0 78.11 Round 1
24 27 Thibault POMARES TINTIN D'AVIFAUNA Z
FRA
0 78.26 Round 1
25 57 Carl HANLEY QUASITA Z
IRL
0 81.13 Round 1
26 50 Martin Dinesen NEERGAARD BALU BORIS S
DEN
0 83.53 Round 1
27 21 Nicole PAVITT GEMMARCO 16
GBR
4 64.09 Round 1
28 165 Goncalo Ribeiro PINTO VIRTUOSE DES BICHES
POR
4 68.67 Round 1
29 99 Francois BRICHART CELEBER RACLAB III
BEL
4 70.37 Round 1
30 10 John CRIPPEN ROMALETTE
GBR
4 70.48 Round 1
31 52 Adrien BENHADDAD MULLENTINE TUTTI FRUTTI
FRA
4 71.59 Round 1
32 71 Laura MANTEL NPS ANDRE
GBR
4 74.42 Round 1
33 143 Francisco Santos CHAROLA SILVESTER DH
POR
4 74.57 Round 1
34 146 Mario PRIETO C'EST FINNI Z
POR
4 75.14 Round 1
35 94 Eoin MCMAHON CHAPPO CHEY
IRL
4 77.38 Round 1
36 4 Douglas LINDELÖW KONRAD
SWE
4 78.8 Round 1
37 63 Evie BULLER YALAMBI'S ENRIQUE
AUS
4 78.83 Round 1
38 128 Vicente GARRIDO CHANCLETA
ESP
4 79.16 Round 1
39 33 Alexander KUMPS CLIFFER Z
BEL
4 81.3 Round 1
40 56 Faye SCHOCH MONCHINIQUIE
SUI
4 84.69 Round 1
41 458 Francisco ROCHA CASALCO
POR
4 85.88 Round 1
42 147 Marc BETTINGER BELLA HOPP
GER
5 86.05 Round 1
43 158 Faye SCHOCH VESTA DE COQUERIE
SUI
5 88.41 Round 1
44 18 Emma STOKER TOWNHEAD BALLULAH
GBR
8 79.77 Round 1
45 82 Alexander KUMPS DENVER DE LIEBRI Z
BEL
13 104.47 Round 1
46 29 Stephan DE FREITAS BARCHA DJIMINY CRIKET DES BERGERIES
BRA
Eliminated Round 1