Jumpingaccess Events - Start and Results


CSI2*, CSIYH1* - Vilamoura Champions Tour 2015 - 06 to 11 Oct 2015

A-35 - 135 - 2 Phases -(art 274.5.3)
Final Results

Art FEI: 274.5.3

Table A 2 phases

Place

 

Rider

Horse

Nation

Round 1

Round 2

 

Price

Placed
1 673 Laura RENWICK UTRILLO DE BREVE
GBR
0 48.34 0 28.64 Phase 2 625 €
2 738 Luca Maria MONETA JESUS DE LA COMMUNE
ITA
0 47.21 0 28.98 Phase 2 500 €
3 447 Silvia BAZZANI COROFIN
ITA
0 46.28 0 29.11 Phase 2 375 €
4 463 Luis Sabino GONÇALVES HEMINGWAY VAN DE PADENBORRE
POR
0 47.09 0 29.51 Phase 2 250 €
5 274 Chloe ASTON AMIGO T
GBR
0 48.58 0 29.74 Phase 2 175 €
6 226 Giulia MARTINENGO MARQUET QUICKA
ITA
0 48.55 0 30.25 Phase 2 137.5 €
7 814 George WHITAKER WILLETTON
GBR
0 49.64 0 30.35 Phase 2 100 €
8 662 Erika LICKHAMMER HERA V
SWE
0 47.86 0 32.94 Phase 2 75 €
9 617 Kerstin DEAKIN OSAKA DES QUARTS
GBR
0 46.56 0 33.4 Phase 2 68.75 €
9 694 Emma HEISE VICTORIA IV
USA
0 51.5 0 33.4 Phase 2 68.75 €
11 721 Emily MOFFITT DOUBLE QUICK
USA
0 50.04 0 33.44 Phase 2 62.5 €
12 217 Tim GREDLEY UNEX CLINTAN MB
GBR
0 49.42 0 34.02 Phase 2 62.5 €
13 688 Luca Maria MONETA CONLARO
ITA
0 49.09 0 34.42 Phase 2 10 €
14 759 Lisa NOOREN ILLUSION GT
NED
0 49.12 0 35.3 Phase 2 10 €
15 2017 Hugo TAVARES PHEBUS DU FIEF
POR
0 50.8 0 35.46 Phase 2 10 €
16 663 Erika LICKHAMMER CHICO
SWE
0 51.53 0 35.97 Phase 2 10 €
17 231 Giulia MARTINENGO MARQUET LANNARO
ITA
0 51.69 0 39.69 Phase 2 10 €
18 262 Rebecca MCGOLDRICK DUCO
CAN
0 49.49 0 40.61 Phase 2 10 €
Not Placed
19 384 Alisa DANILOVA TSUNAMI DE HUS
UKR
0 51.5 0 42.9 Phase 2
20 856 Alexandre Sampaio MASCARENHAS DE LEMOS ANGEL Z
POR
0 51.97 1 45.09 Phase 2
21 751 Georgina HARVEY CAMPINO 344
AUS
0 51.83 1 48.57 Phase 2
22 120 Faye SCHOCH DIAMANTY DI MAGICO Z
SUI
0 49.06 4 33.92 Phase 2
23 711 Emma HEISE VOGUE
USA
0 50.68 4 34.25 Phase 2
24 691 Nick SKELTON CLIFF 67
GBR
0 50.85 4 39.35 Phase 2
25 827 Radovan SILLO CHIEANO
SVK
0 49.93 4 41.75 Phase 2
26 676 Dermott LENNON CLASS OF TOUCH HERO
IRL
0 50.68 4 43.53 Phase 2
27 835 Jos LANSINK TIOPEPE DES CHAMPS
BEL
0 51.97 4 57.73 Phase 2
28 219 Marta BOTTANELLI TANAGRA DE BREKKA
ITA
0 51.86 9 47.07 Phase 2
29 209 Pascal LEVY VCONTENDRE
ESP
0 51.86 11 65.49 Phase 2
30 554 Gonçalo ESTEVES TORNEDO DINGESHOF Z
POR
0 49.26 18 66.05 Phase 2
31 824 René TEBBEL CLINTA
UKR
Retired Phase 2
32 207 Sören VON RÖNNE LAUCK'S LOCKE
GER
1 53.76 Round 1
33 594 Rogier LINSSEN CUPIDOR
NED
1 54.03 Round 1
34 708 Stephanie NOVAS FIFI III
USA
1 54.78 Round 1
35 761 Nick SKELTON BIG STAR
GBR
1 54.93 Round 1
36 316 René TEBBEL CARTHAGENA 6
UKR
1 55.99 Round 1
37 234 Sören VON RÖNNE CIM AIR
GER
4 41.42 Round 1
38 668 Marie COURREGES QUILANE DE LAUNAY
FRA
4 47.86 Round 1
39 616 Bernardo ALVES ZONCORDES
BRA
4 48.05 Round 1
40 405 James SMITH CUMINA
GBR
4 48.24 Round 1
41 660 Clarissa LYRA BALOUBETTA DU SOLEIL
HKG
4 48.36 Round 1
42 424 Lara WHITEWAY VDL GROEP ALITTA
GBR
4 48.76 Round 1
43 736 Carlos CALVO JIMENEZ JUMEX SPORT CHIKUNG
ESP
4 48.87 Round 1
44 237 Rikke ANDERSEN RABIA
DEN
4 49.03 Round 1
45 776 Georgina HARVEY RISOTTO DE LA ROQUE
AUS
4 49.78 Round 1
46 523 Mark MCAULEY RIKANN SAUVAGE
IRL
4 49.83 Round 1
47 822 Faye SCHOCH RAVISANTE DE PLEVILLE
SUI
4 50.52 Round 1
48 402 Marina FRUTUOSO DE MELO CENIKI W
POR
4 50.84 Round 1
49 826 Paul GEORGE WKD CAIRO
GBR
4 50.87 Round 1
50 634 Spencer ROE BALLANDO II
GBR
4 51.5 Round 1
51 606 Sanne THIJSSEN DUBLIN
NED
4 51.87 Round 1
52 41 Anouk DE RUIJTER EKIMOV
NED
5 52.4 Round 1
53 587 Inma ROQUET AUTONELL CARACCHO
ESP
5 52.79 Round 1
54 674 Emily MOFFITT CHAPLIN W
USA
5 53.2 Round 1
55 621 Rodrigo MESQUITA MARINHO QUALICO DU BOBOIS
BRA
5 54.1 Round 1
56 298 Oleksandr ONYSHCHENKO GAIN LINE
UKR
5 54.1 Round 1
57 760 Rafael Dinis ROCHA RADIEUSE DE SAINTE HERMELLE
POR
5 54.24 Round 1
58 861 Anna Eleonora LINDBERG TRESOR DU DALOT
SWE
5 55.22 Round 1
59 270 Robin BRIL BALOU PUISSANT
NED
5 55.42 Round 1
60 645 Marlon MODOLO ZANOTELLI SEA COAST FERLY
BRA
6 56.36 Round 1
61 883 Patrick VAN DER SCHANS CHAPEAU
NED
8 50.33 Round 1
62 484 Juan CORTIGUERA - RUIZ COLTELLA
ESP
8 51.76 Round 1
63 308 Nick BENTERMAN BLIKSEM
GBR
9 52.07 Round 1
64 808 Radovan SILLO OSCAR DES FONTAINES
SVK
9 69.04 Round 1
65 620 Anouk DE RUIJTER ZANZIBAR Z
NED
12 51.71 Round 1
66 451 Lara WHITEWAY PRINCE Z
GBR
14 72.18 Round 1
67 221 Jillian TERCEIRA DUKE OF SOMERSET
BER
15 62.18 Round 1
68 643 Clarissa LYRA CHARDONAY HARAS DES BARRAGES
HKG
16 64.75 Round 1
69 565 Francesca GARAVELLI CUBA LIBRE 20
ITA
17 52.69 Round 1
70 321 Lucia ROMANO CITA GREENFIELD
ITA
20 64.14 Round 1
71 647 Rodrigo MESQUITA MARINHO FOUR SEASONS CARLO
BRA
26 52.55 Round 1
72 553 Gonçalo ESTEVES PROMISE DE L'ALOE
POR
Eliminated Phase 1
73 623 Marlon MODOLO ZANOTELLI SUCANO
BRA
Not Started Phase 1
73 665 Laura KRAUT HERCULES V/D VROMBOUTSHOEVE
USA
Not Started Phase 1
73 713 Laura RENWICK ROLLER COASTER
GBR
Not Started Phase 1
73 770 Lisa NOOREN CARACTERE
NED
Not Started Phase 1
73 407 Kerry MC CAHILL WINDBREAKER
USA
Not Started Phase 1