Jumpingaccess Events - Start and Results


CSI 2* - Vilamoura Champions Tour 2015 - 24 to 27 Sept 2015

Competition A-13 - 130 - Table A against the clock (art 238.2.1)
Final Results

Art FEI: 238.2.1

Table A against the clock

Place

 

Rider

Horse

Nation

Round 1

 

Price

Placed
1 423 Lara WHITEWAY COCOS MOON RIVER
GBR
0 58.43 Round 1 500 €
2 563 António Matos ALMEIDA BONINA D EIRO
POR
0 60.05 Round 1 400 €
3 451 Lara WHITEWAY PRINCE Z
GBR
0 60.17 Round 1 300 €
4 272 Sanne Sofie HANSEN CLASSIC GIRL
NOR
0 61.83 Round 1 200 €
5 215 Martin Dinesen NEERGAARD DYNAMIQUE DML
DEN
0 62.55 Round 1 140 €
6 424 Lara WHITEWAY VDL GROEP ALITTA
GBR
0 63.33 Round 1 110 €
7 421 Aisling BYRNE WELLVIEW CLASSIC DREAM
IRL
0 63.47 Round 1 80 €
8 355 Vera Costa E SILVA CILGEN
POR
0 63.49 Round 1 60 €
9 436 Michel HECART ROCCO DE LA ROQUE
FRA
0 63.79 Round 1 60 €
10 217 Tim GREDLEY UNEX CLINTAN MB
GBR
0 64.2 Round 1 50 €
11 382 Joelle CAIRASCHI DAGUT QUARTZ DU LANDEY
FRA
0 66.22 Round 1 50 €
12 301 Harriet NUTTALL A TOUCH IMPERIOUS
GBR
0 66.34 Round 1 50 €
13 338 René TEBBEL DANTINO
UKR
0 67.8 Round 1 5 €
14 401 Ferenc SZENTIRMAI UXELLHUS
UKR
0 68.23 Round 1 5 €
15 234 Sören VON RÖNNE CIM AIR
GER
0 68.72 Round 1 5 €
16 207 Sören VON RÖNNE LAUCK'S LOCKE
GER
0 69.95 Round 1 5 €
17 553 Gonçalo ESTEVES PROMISE DE L'ALOE
POR
0 70.52 Round 1 5 €
Not Placed
18 554 Gonçalo ESTEVES TORNEDO DINGESHOF Z
POR
0 72.56 Round 1
19 381 Luca Samuel MOTA SOUSA COPACABANA
POR
0 74.12 Round 1
20 352 Toshiki MASUI VRIDOLIN 2
JPN
0 74.63 Round 1
21 354 Francisca VAZ GUEDES L B CAILLOU
POR
0 75.91 Round 1
22 384 Alisa DANILOVA TSUNAMI DE HUS
UKR
0 76.24 Round 1
23 394 Joana MELLO SEIGNEUR DE LA HAILLE BAUDE
POR
1 78.32 Round 1
24 319 Giulia MARTINENGO MARQUET RAHMANNSHOF CELLIST
ITA
1 78.65 Round 1
25 317 Samantha MCINTOSH CARIQUE
NZL
1 79.35 Round 1
26 378 Luiz Guilherme CIAMPI FRISBY DE CHAMBOURG
BRA
1 79.72 Round 1
27 393 Darragh KENNY ZABEL D
IRL
3 89.75 Round 1
28 425 Luiz Guilherme CIAMPI IDEAL
BRA
4 59.94 Round 1
29 503 Kayleigh WATTS WINDE
GBR
4 63.32 Round 1
30 488 Luiz Guilherme CIAMPI DOM MISTEUR S
BRA
4 63.51 Round 1
31 502 Kayleigh WATTS CHARMEUR
GBR
4 63.68 Round 1
32 546 Vincent TRUTSCHLER INKOGNITO 22
GER
4 64.92 Round 1
33 260 Patricia RIBEIRO COYAL
POR
4 67.95 Round 1
34 465 Rui Guimarães PINTO CALAIS COCO
POR
4 69.03 Round 1
35 395 Katharina SCHAPER BACARDI FEELING 10
GER
4 69.23 Round 1
36 519 Ivan CAMARGO BIONDETTA
POR
4 72.33 Round 1
37 359 Luca Samuel MOTA SOUSA CINDERELLA 597
POR
4 72.8 Round 1
38 547 Cedric TRUTSCHLER LACOSTE PH
GER
4 74.12 Round 1
39 468 Andreas BRENNER QUINTAIRA
GER
4 74.27 Round 1
40 254 Martin Dinesen NEERGAARD CAMPARO
DEN
4 75.83 Round 1
41 321 Lucia ROMANO CITA GREENFIELD
ITA
4 77.3 Round 1
42 244 Sanne Sofie HANSEN BONNA
NOR
4 77.58 Round 1
43 412 Maite DELREE ARIZONA
BEL
5 80.64 Round 1
44 219 Marta BOTTANELLI TANAGRA DE BREKKA
ITA
5 81.14 Round 1
45 325 Antonio FRUTUOSO DE MELO CHURCHIL OF HERITAGE
POR
6 82.52 Round 1
46 469 Andreas BRENNER DUTCH BOY
GER
7 88.42 Round 1
47 504 Luis Santana FERNANDES BAVO Z
POR
8 66.32 Round 1
48 433 Carina TRINGOLO GARBINO GHANA VAN'T ZONNEVELD
URU
8 72.05 Round 1
49 322 Jose Alfredo HERNANDEZ ORTEGA GRUPO PROM COOLMAN
ESA
8 72.13 Round 1
50 567 Martim PORTELA DE MORAIS ACHEO DI SAN PATRIGNANO
POR
8 76.14 Round 1
51 269 Lily WENTZLER CHOCCO 3
GER
8 76.42 Round 1
52 262 Rebecca MCGOLDRICK DUCO
CAN
8 77.38 Round 1
53 548 Cedric TRUTSCHLER OURSUN CARETANOS 2
GER
8 77.46 Round 1
54 213 Andrey SENIN SWEET DU BOISPRINCE
UKR
11 103.38 Round 1
55 259 Andrey SENIN EL BUNDY II
UKR
13 80.76 Round 1
56 376 James SMITH VALDIRON
GBR
13 94.09 Round 1
57 221 Jillian TERCEIRA DUKE OF SOMERSET
BER
13 97.62 Round 1
58 458 Rishit Rajender GUPTA DENVER V
IND
15 86.59 Round 1
59 457 Nuno Tiago GOMES ZARZA LITHIA
POR
20 76.38 Round 1
60 536 Simon TRUTSCHLER OURSUN QUEENY RUBIN
GER
20 76.91 Round 1
61 408 Tomás Matos NUNES CARSEY Z
POR
Eliminated Round 1
61 446 António Matos ALMEIDA TRIVET UN PRINCE
POR
Eliminated Round 1
61 530 Sandra CARREIRA TALLULAH 7
POR
Eliminated Round 1
61 537 Simon TRUTSCHLER OURSUN CARIANA
GER
Eliminated Round 1
61 565 Francesca GARAVELLI CUBA LIBRE 20
ITA
Eliminated Round 1
66 550 Luis Lopes RODRIGUES GINGER HOF TER ZEEDYCRE
POR
Retired Round 1
67 287 Jose Alfredo HERNANDEZ ORTEGA GRUPO PROM TOP SECRET Z
ESA
Not Started Round 1
67 308 Nick BENTERMAN BLIKSEM
GBR
Not Started Round 1
67 531 Andreas BRENNER JOSEPHINE 4
GER
Not Started Round 1
67 566 Francesca GARAVELLI JUNIOR S
ITA
Not Started Round 1