Jumpingaccess Events - Start and Results


CSI3*, CSI1*, CSIYH1* - Vilamoura Champions Tour 2015 - 29 Sept to 4 Oct 2015

Competition A-16 - 130 - Table A against the clock (art 238.2.1)
Final Results

Art FEI: 238.2.1

Table A against the clock

Place

 

Rider

Horse

Nation

Round 1

 

Price

Placed
1 272 Sanne Sofie HANSEN CLASSIC GIRL
NOR
0 52.32 Round 1 500 €
2 209 Pascal LEVY VCONTENDRE
ESP
0 55.24 Round 1 400 €
3 380 Kayleigh WATTS CHECKMATE GR
GBR
0 56.09 Round 1 300 €
4 698 Karina AZIZ CORTINA 179
CAN
0 58.51 Round 1 200 €
5 437 Maite DELREE ULTRA TOP DES VERGERS
BEL
0 59.37 Round 1 140 €
6 237 Rikke ANDERSEN RABIA
DEN
0 59.56 Round 1 110 €
7 662 Erika LICKHAMMER HERA V
SWE
0 59.98 Round 1 80 €
8 234 Sören VON RÖNNE CIM AIR
GER
0 60.91 Round 1 60 €
9 688 Luca Maria MONETA CONLARO
ITA
0 61.97 Round 1 60 €
10 730 Georgina HARVEY BLUE RINSE
AUS
0 62.52 Round 1 50 €
11 754 Deborah JACKSON LIMBUTINA
GBR
0 62.64 Round 1 50 €
12 433 Carina TRINGOLO GARBINO GHANA VAN'T ZONNEVELD
URU
0 63.13 Round 1 50 €
13 617 Kerstin DEAKIN OSAKA DES QUARTS
GBR
0 63.28 Round 1 10 €
14 376 James SMITH VALDIRON
GBR
0 63.68 Round 1 10 €
15 720 Yuri BORGES COLIBRI 19
BRA
0 64.36 Round 1 10 €
16 393 Kerry MC CAHILL ZABEL D
USA
0 65.06 Round 1 10 €
17 325 Antonio FRUTUOSO DE MELO CHURCHIL OF HERITAGE
POR
0 65.16 Round 1 10 €
18 4 Rikke ANDERSEN VER RON
DEN
0 65.74 Round 1 10 €
19 709 Giulia MARTINENGO MARQUET FIXDESIGN FUNKE VAN 'T HEIKE
ITA
0 65.96 Round 1 10 €
20 615 Spencer ROE WONDER WHY
GBR
0 66.28 Round 1 10 €
21 705 Julia HARGREAVES CARLY
AUS
0 67.55 Round 1 10 €
Not Placed
22 307 Nick BENTERMAN COLORINO VAN OVERIS Z
GBR
0 68.17 Round 1
23 669 Celine SCHOONBROODT- DE AZEVEDO BERGKAMP
BEL
0 68.32 Round 1
24 643 Clarissa LYRA CHARDONAY HARAS DES BARRAGES
HKG
0 68.93 Round 1
25 592 Darragh KENNY CATRIEN Z
IRL
0 68.96 Round 1
26 13 Darragh KENNY IDEE VAN HET BRUGGEVELD
IRL
0 69.53 Round 1
27 610 Laura ROBINSON CALMOND
GBR
0 69.6 Round 1
28 676 Dermott LENNON CLASS OF TOUCH HERO
IRL
0 69.64 Round 1
29 308 Nick BENTERMAN BLIKSEM
GBR
0 69.65 Round 1
30 337 Takashi UTSUNOMIYA DADORIJKE
JPN
0 69.68 Round 1
31 711 Emma HEISE VOGUE
USA
0 69.7 Round 1
32 597 Gregory WATHELET HUXX DE MUZE
BEL
0 70.03 Round 1
33 675 David JOBERTIE SNOPPY DE LA ROQUE
FRA
0 70.2 Round 1
34 231 Giulia MARTINENGO MARQUET LANNARO
ITA
0 71.05 Round 1
35 596 Jelmer HOEKSTRA ANTON
NED
1 72.86 Round 1
36 611 Marlon MODOLO ZANOTELLI CASPER 297
BRA
1 75.9 Round 1
37 311 Carlos LOPEZ-FANJUL TARIERE ALWAYS ME
ESP
2 79.36 Round 1
38 684 Laura RENWICK ULIEVKA DE BREVE
GBR
4 54.8 Round 1
39 421 Aisling BYRNE WELLVIEW CLASSIC DREAM
IRL
4 59.83 Round 1
40 734 David USON OLASO CANCOON 2
ESP
4 60.18 Round 1
41 531 Andreas BRENNER JOSEPHINE 4
GER
4 60.73 Round 1
42 776 Georgina HARVEY RISOTTO DE LA ROQUE
AUS
4 61.84 Round 1
43 537 Simon TRUTSCHLER OURSUN CARIANA
GER
4 64.49 Round 1
44 254 Martin Dinesen NEERGAARD CAMPARO
DEN
4 65.45 Round 1
45 731 Rodrigo PESSOA TOSCANE LERCHENBERG
BRA
4 65.84 Round 1
46 469 Andreas BRENNER DUTCH BOY
GER
4 65.93 Round 1
47 708 Stephanie NOVAS FIFI III
USA
4 66.7 Round 1
48 721 Emily MOFFITT DOUBLE QUICK
USA
4 67.22 Round 1
49 259 Andrey SENIN EL BUNDY II
UKR
4 69.71 Round 1
50 726 Francisco Santos CHAROLA LOGAN TLEY
POR
4 71.34 Round 1
51 593 Sanne THIJSSEN HILLARY V/D BROUWERSHOEVE
NED
5 73.09 Round 1
52 757 Guy WILLIAMS ANDREA
GBR
5 73.94 Round 1
53 729 Julia HARGREAVES TRESOR
AUS
7 80.89 Round 1
54 451 Lara WHITEWAY PRINCE Z
GBR
8 53.59 Round 1
55 565 Francesca GARAVELLI CUBA LIBRE 20
ITA
8 60.25 Round 1
56 423 Lara WHITEWAY COCOS MOON RIVER
GBR
8 63.47 Round 1
57 436 Michel HECART ROCCO DE LA ROQUE
FRA
8 63.83 Round 1
58 465 Rui Guimarães PINTO CALAIS COCO
POR
8 64.14 Round 1
59 407 Kerry MC CAHILL WINDBREAKER
USA
8 64.17 Round 1
60 546 Vincent TRUTSCHLER INKOGNITO 22
GER
8 64.86 Round 1
61 536 Simon TRUTSCHLER OURSUN QUEENY RUBIN
GER
8 65.69 Round 1
62 521 Kayleigh WATTS MIRDADS LIIL MRL
GBR
8 66.79 Round 1
63 360 Rishit Rajender GUPTA CUCHINO Z
IND
8 69.62 Round 1
64 692 Stephanie NOVAS ALISMA
USA
8 84.77 Round 1
65 412 Maite DELREE ARIZONA
BEL
10 76.62 Round 1
66 504 Luis Santana FERNANDES BAVO Z
POR
12 62.83 Round 1
67 229 Floortje DECKERS SELECTO VH KAPELHOF
IRL
12 67.88 Round 1
68 742 Felipe RAMOS GUINATO LIRION
BRA
13 90.35 Round 1
69 2002 Duarte SEABRA ZARTHAGO
POR
15 81.54 Round 1
70 652 Inma ROQUET AUTONELL ILANTA DEL MASET
ESP
16 86 Round 1
71 431 Laurent VAN DER STRATEN ARCHIE
BEL
16 101.11 Round 1
72 765 Francisco FLEMING DE OLIVEIRA PHAROS AUBOURGERE
POR
Eliminated Round 1
72 268 René TEBBEL AIR CHIN Z
UKR
Eliminated Round 1
72 269 Lily WENTZLER CHOCCO 3
GER
Eliminated Round 1
75 753 Francisco FLEMING DE OLIVEIRA CINALA S
POR
Retired Round 1
76 201 Estelle TORDJMAN TINKY VAN DE CASTERHOEVE
FRA
Not Started Round 1
76 280 Rafael Dinis ROCHA TAORMINA
POR
Not Started Round 1
76 359 Luca Samuel MOTA SOUSA CINDERELLA 597
POR
Not Started Round 1
76 381 Luca Samuel MOTA SOUSA COPACABANA
POR
Not Started Round 1
76 587 Inma ROQUET AUTONELL CARACCHO
ESP
Not Started Round 1
76 636 Gregory WATHELET UDO VAN DE SOMME
BEL
Not Started Round 1
76 682 Luiz Felipe DE AZEVEDO FILHO CHACITO
BRA
Not Started Round 1
76 764 Manuel FERNANDEZ SARO GRUNWALD DE KALVARIE
ESP
Not Started Round 1