Jumpingaccess Events - Start and Results


CSI3*, CSI1*, CSIYH1* - Vilamoura Champions Tour 2015 - 29 Sept to 4 Oct 2015

Competition A-24 - 130 - 2 Phases (art 274.5.3)
Final Results

Art FEI: 274.5.3

Table A 2 phases

Place

 

Rider

Horse

Nation

Round 1

Round 2

 

Price

Placed
1 381 Luca Samuel MOTA SOUSA COPACABANA
POR
0 49.79 0 27.49 Phase 2 500 €
2 423 Lara WHITEWAY COCOS MOON RIVER
GBR
0 48.59 0 27.6 Phase 2 400 €
3 209 Pascal LEVY VCONTENDRE
ESP
0 48.9 0 27.95 Phase 2 300 €
4 521 Kayleigh WATTS MIRDADS LIIL MRL
GBR
0 50.14 0 28.12 Phase 2 200 €
5 380 Kayleigh WATTS CHECKMATE GR
GBR
0 49.57 0 29.17 Phase 2 140 €
6 285 Nick BENTERMAN ZURICHS WHITE GOLD
GBR
0 50.62 0 30.68 Phase 2 110 €
7 595 Cecilie HATTELAND BERLIN
NOR
0 51.05 0 30.74 Phase 2 80 €
8 457 Nuno Tiago GOMES ZARZA LITHIA
POR
0 50.53 0 30.76 Phase 2 60 €
9 537 Simon TRUTSCHLER OURSUN CARIANA
GER
0 47.64 0 31.6 Phase 2 60 €
10 612 Rodrigo MESQUITA MARINHO BRASSICA
BRA
0 50.17 0 32.12 Phase 2 50 €
11 280 Rafael Dinis ROCHA TAORMINA
POR
0 51.4 0 32.21 Phase 2 50 €
12 587 Inma ROQUET AUTONELL CARACCHO
ESP
0 52.46 0 32.25 Phase 2 50 €
13 416 Nick BENTERMAN DIAMOND IV
GBR
0 51.42 0 32.51 Phase 2 10 €
14 247 Sandra LØVÅS PEDRO
NOR
0 48.4 0 32.55 Phase 2 10 €
15 384 Alisa DANILOVA TSUNAMI DE HUS
UKR
0 51.71 0 32.92 Phase 2 10 €
16 753 Francisco FLEMING DE OLIVEIRA CINALA S
POR
0 51.12 0 33.4 Phase 2 10 €
17 720 Yuri BORGES COLIBRI 19
BRA
0 51.2 0 33.55 Phase 2 10 €
18 237 Rikke ANDERSEN RABIA
DEN
0 51.22 0 34.69 Phase 2 10 €
19 13 Darragh KENNY IDEE VAN HET BRUGGEVELD
IRL
0 53.59 0 34.71 Phase 2 10 €
Not Placed
20 676 Dermott LENNON CLASS OF TOUCH HERO
IRL
0 52.49 0 34.92 Phase 2
21 688 Luca Maria MONETA CONLARO
ITA
0 49.38 0 35.1 Phase 2
22 675 David JOBERTIE SNOPPY DE LA ROQUE
FRA
0 54.47 0 36.12 Phase 2
23 469 Andreas BRENNER DUTCH BOY
GER
0 51.42 0 36.16 Phase 2
24 740 Deborah JACKSON ROYAL CROISSANT
GBR
0 52.13 0 37.48 Phase 2
25 641 Rodrigo MESQUITA MARINHO CLEOFAS VAN WESTUUR
BRA
0 54.18 0 38.34 Phase 2
26 669 Celine SCHOONBROODT- DE AZEVEDO BERGKAMP
BEL
0 52.44 1 40.21 Phase 2
27 778 Luiz Guilherme CIAMPI IMPERIO EGIPCIO RIVAGE
BRA
0 51 1 40.46 Phase 2
28 235 Giulia MARTINENGO MARQUET FINE EDITION
ITA
0 53.65 1 42.3 Phase 2
29 231 Giulia MARTINENGO MARQUET LANNARO
ITA
0 53.02 1 42.38 Phase 2
30 611 Marlon MODOLO ZANOTELLI CASPER 297
BRA
0 54.94 1 43.48 Phase 2
31 729 Julia HARGREAVES TRESOR
AUS
0 55.61 2 47.23 Phase 2
32 468 Andreas BRENNER QUINTAIRA
GER
0 50.48 4 32.73 Phase 2
33 668 Marie COURREGES QUILANE DE LAUNAY
FRA
0 53.43 4 34.14 Phase 2
34 803 Leonor SÁ PINTO CASTANIA
POR
0 47.21 4 34.45 Phase 2
35 546 Vincent TRUTSCHLER INKOGNITO 22
GER
0 47.69 8 32.4 Phase 2
36 366 Heather STENNETT HICKSTEADT AEG
GBR
0 53.14 8 52.43 Phase 2
37 673 Laura RENWICK UTRILLO DE BREVE
GBR
0 50.3 16 34.97 Phase 2
38 398 Pascal LEVY CADMUS
ESP
Eliminated Phase 2
39 670 Luiz Felipe DE AZEVEDO FILHO CANTITUS Z
BRA
0 0 Round 1
40 999 Leonor SÁ PINTO CASTANIA
POR
0 0 Round 1
41 Ugo BERRITTELLA KASSANDRA DE LA MARCHETTE Z
BEL
2 90.31 Round 1
42 359 Luca Samuel MOTA SOUSA CINDERELLA 597
POR
4 46.85 Round 1
43 564 Tomás Matos NUNES PHEBUS DU FIEF
POR
4 47.36 Round 1
44 558 Paula NIETO CARPIO ILH ZAGGI
ESP
4 48.35 Round 1
45 269 Lily WENTZLER CHOCCO 3
GER
4 49.33 Round 1
46 376 James SMITH VALDIRON
GBR
4 49.37 Round 1
47 508 Ivan SERRANO SAENZ NILAOS ROUGE
ESP
4 49.47 Round 1
48 433 Carina TRINGOLO GARBINO GHANA VAN'T ZONNEVELD
URU
4 49.73 Round 1
49 726 Francisco Santos CHAROLA LOGAN TLEY
POR
4 49.81 Round 1
50 413 Marina FRUTUOSO DE MELO ANANAZ
POR
4 50.93 Round 1
51 229 Floortje DECKERS SELECTO VH KAPELHOF
IRL
4 51.23 Round 1
52 634 Spencer ROE BALLANDO II
GBR
4 51.39 Round 1
53 625 Inma ROQUET AUTONELL UGO DES DOUITS
ESP
4 51.58 Round 1
54 323 Jake ASTON WISE GUY
GBR
4 51.71 Round 1
55 802 Johanna WALLTER CHALLENGER DU TOULTIA Z
SWE
4 52.27 Round 1
56 628 Inma ROQUET AUTONELL VALENTIN DE THEYSSAMY
ESP
4 52.73 Round 1
57 593 Sanne THIJSSEN HILLARY V/D BROUWERSHOEVE
NED
4 54.13 Round 1
58 437 Maite DELREE ULTRA TOP DES VERGERS
BEL
4 54.26 Round 1
59 596 Jelmer HOEKSTRA ANTON
NED
4 55.21 Round 1
60 451 Lara WHITEWAY PRINCE Z
GBR
5 57.53 Round 1
61 536 Simon TRUTSCHLER OURSUN QUEENY RUBIN
GER
8 48.29 Round 1
62 504 Luis Santana FERNANDES BAVO Z
POR
8 50.26 Round 1
63 572 Jeremy VIEIRA SOLO DES RUETS
FRA
8 50.48 Round 1
64 484 Juan CORTIGUERA - RUIZ COLTELLA
ESP
9 57.22 Round 1
65 465 Rui Guimarães PINTO CALAIS COCO
POR
10 64.21 Round 1
66 260 Patricia RIBEIRO COYAL
POR
12 47.44 Round 1
67 458 Rishit Rajender GUPTA DENVER V
IND
12 48.78 Round 1
68 547 Daniel LAHMANN LACOSTE PH
GER
12 53.33 Round 1
69 548 Daniel LAHMANN OURSUN CARETANOS 2
GER
12 54.43 Round 1
70 436 Michel HECART ROCCO DE LA ROQUE
FRA
12 72.82 Round 1
71 325 Antonio FRUTUOSO DE MELO CHURCHIL OF HERITAGE
POR
14 78.88 Round 1
72 259 Andrey SENIN EL BUNDY II
UKR
24 52.96 Round 1
73 276 Vera Costa E SILVA GINA VAN OVERIS
POR
Eliminated Phase 1
74 800 Duarte SEABRA ZARTHAGO
POR
Retired Phase 1
75 355 Vera Costa E SILVA CILGEN
POR
Not Started Phase 1